V nedeljo so tako posipalci in plugi počistili novozapadli sneg po vsej Ljubljani in v noči z nedelje na ponedeljek spet. Takrat so se lotili tudi pločnikov in kolesarskih stez. Minuli konec tedna je sneg čistilo približno 145 posipalcev in plugov različnih velikosti, ki jih je upravljalo 247 delavcev.

V letošnji zimi so delavci zimske službe vso Ljubljano posipali zgolj osemkrat, še 16-krat pa so šli na teren in posipali mostove, viadukte, senčne lege ter ceste ob rekah, torej zgolj posamezne lokacije. Do minulega konca tedna so porabili manj kot polovico, natančneje 2,4 milijona evrov od njihovega 5,5 milijona evrov visokega proračuna, zato se postavlja vprašanje, koliko bo zimska služba na račun mile zime letos prihranila.

"Denar, ki bo ostal - in ostal bo, če bo zima tudi v prihodnje takšna kot doslej - bomo po končani sezoni namenili za krpanje uničenih cestišč. V Ljubljani je takih cest 40 odstotkov, približno 400 kilometrov," je povedal vodja zimske službe Zvonko Šavor. Novih cest mehanizacija zimske službe ne poškoduje, pojasnjuje, če pa so ceste že prej poškodovane, potem solnica iz posipalcev pronica v podlago in še dodatno poškoduje površine. "V Ljubljani je po lanski oceni treba obnoviti za 30 milijonov evrov asfaltnih površin," dodaja Šavor.

Zimska služba Komunalnega podjetja Ljubljana ima z mestno občino Ljubljana sklenjeno pogodbo za 20 let, vsako leto pa jim občina za čiščenje občinskih cest nameni 5,5 milijona evrov. Lani so z zimsko službo v vsej sezoni presegli svoj proračun za 35 odstotkov oziroma za slaba dva milijona evrov. Predlani, ko je bila zima še hujša kot lanska, pa so že v sredini februarja porabili ves denar, namenjen za čiščenju snega, do konca sezone so za pluženje cest porabili skoraj 9 milijonov evrov.