Brookfield, devet milijard dolarjev vredna družba z 2500 zaposlenimi, ki jo vodi Leon Zuccotti, je zaradi nesnage, smradu in hrupa v parku županu poslala pritožbo in zahtevala, da se park očisti. Bloombergova administracija je k temu dodala še okvaro električne napeljave pod parkom ter odredila, da naj se gibanje odstrani iz parka včeraj do sedme zjutraj.

Ultimat je seveda spodbudil podpornike gibanja, da so v noči s četrtka na petek bolj množično kot običajno zasedli park. Poleg stalnih prebivalcev, ki v parku bivakirajo kljub hladnemu vremenu, so v park prišli mnogi drugi aktivisti, oboroženi z metlami in čistili. Gibanje Zavzemimo Wall Street se je za nekaj ur spremenilo v podjetje za javno snago. Protestniki proti velikemu kapitalu so bili odločeni, da policijskim silam ne bodo dali razloga za pregon, bili pa so tudi odločeni, da okoli majhnega parka sklenejo človeško verigo in poskušajo ubraniti prostor, ki je v štirih tednih postal simbol gibanja, ki se širi po Združenih državah Amerike in drugod po svetu.

Napoved in ultimat Bloomberga nista obetala nič dobrega. Policija, ki štiri tedne bedi nad parkom in skuša preprečiti izlitje protestnikov na mestne ulice, se je tokrat pripravila, da posreduje z vso odločnostjo. Kot poročajo mediji in tudi županov urad, pa je Brookfield v četrtek zalila reka elektronske pošte, telefonskih klicev in javnih opozoril. Lokalnim politikom, nekaterim senatorjem ter javnim osebnostim se je v četrtek zvečer v televizijski oddaji Davida Lettermana pridružil tudi Bill Clinton. Bivši, še vedno popularni predsednik, ki simpatizira z gibanjem, pa je protestnike pozval, da naj svojo energijo usmerijo v konkretne predloge in zahteve. "Storiti morajo nekaj specifičnega, ne pa zgolj protestirati. V nasprotnem primeru obstaja nevarnost, da bo vakuum, ki ga je ustvarilo gibanje, zapolnil nekdo drug," je dejal Clinton.

Clintonu se je pridružil tudi Vikram Pandit, vodja uprave finančne skupine Citigroup, ki je priznal, da je zaupanje med državljani in finančnimi institucijami porušeno. Pandit je dejal, da mora Wall Street storiti vse, da si bo ponovno pridobil zaupanje.

Leto dni pred predsedniškimi volitvami gibanje Zavzemimo Wall Street na ameriškem političnem prizorišču vzpostavlja novo dinamiko. Ker je gibanje kljub temu, da trdi, da zastopa 99 odstotkov državljanov, v glavnem levo usmerjeno, mnogi menijo, da gre za antipod gibanju čajank, ki podpira republikanske konservativce.