Igrala so primerna za otroke od drugega leta starosti naprej in so povsem primerna tudi za otroke s posebnimi potrebami. Narejena so iz akacijevega lesa in premazana z ekološkimi in neškodljivimi premazi. Gradnja je trajala kar dolgo, saj so morali upoštevati tudi navodila Zavoda za varstvo naravne in kulturne dediščine. Ureditev otroškega parka na Pristavi je tako le eden od korakov k ponudbi počasnega turizma, ki poudarja trajnost, odgovornost in ekološko usmerjenost. "Občina je na Pristavi uredila tudi jezerca in Zoisov park, dom Pristava je dobil novega najemnika, tako da upamo, da gre res za oživitev turizma v teh lepih krajih nad Jesenicami," je povedala Božena Ronner z občine Jesenice.

Po drugi strani pa občino veliko dela čaka tudi "v dolini", kjer so igrala marsikje stara, polomljena in nevarna, ali pa jih tam, kjer bi jih res potrebovali, sploh ni. Prav tako smo že spomladi poročali o analizi Zavoda za zdravstveno varstvo Kranj, ki se je še posebno osredotočila na zemljo na igriščih jeseniških vrtcev. Skoraj povsod so bile presežene mejne in opozorilne vrednosti za svinec, cink, krom in arzen - vse kot posledica dolgoletnega železarstva v teh krajih. "Na občini smo upoštevali navodila zavoda in poleti zamenjali zemljo okoli treh vrtcev, prav tako smo poskrbeli za novo mivko, pri enem od vrtcev pa za betoniranje oziroma asfaltiranje dela igrišča za lažje čiščenje," je pojasnila Božena Ronner.

Že na naslednji seji občinskega sveta pa se bodo svetniki lahko seznanili s posebnim programom urejanja in vzdrževanja otroških igrišč v lasti občine. Ta predvideva tako "velike" projekte kot postavitev centralnega jeseniškega otroškega igrišča in ureditev kopališča Ukova v letni prireditveni prostor kot "majhne" posege, ki bi jih lahko opravili že jutri. Le denar in voljo je treba še najti. pk