Usmerjevalne table, ki so pritrjene na viharnike ali drogove, so izdelane iz macesnovega lesa, so naravne barve in niso lakirane. Napisi na tablah so rdeče barve. Na vsakem stojišču je tudi tablica s številko, ki bo omogočala določanje položaja oseb, ki bi se na planini izgubile. Ker imajo table poleg osnovne usmerjevalne vloge tudi vlogo osveščanja obiskovalcev, so na njih ponekod tudi piktogrami, ki opozarjajo na pravila vedenja v naravnem okolju.

Na občini Kamnik dodajajo, da table ne zamenjujejo planinskih markacij in so namenjene predvsem usmerjanju obiskovalcev po planini v vlogi dopolnilne turistične signalizacije. Poudarjajo pa tudi zelo pomembno dejstvo, da so pri zasnovi nove označitve sodelovali vsi glavni akterji na Veliki planini: agrarne skupnosti Velika planina, Mala planina in Gojška planina, družba Velika planina , občina Kamnik, Agencija za razvoj turizma in podjetništva Kamnik, PD Domžale, PD Bajtar, predstavniki gostincev, regijski park KSA v ustanavljanju, Zavod za varstvo narave OE Kranj, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije OE Kranj in zainteresiranimi posamezniki.

V lani sprejetem pravilniku o enotni označitvi na Veliki planini so med drugim določili, da se lahko označuje dostop do planin, vrhov, planinskih domov, pastirskih naselij, naravnih vrednot, kulturne dediščine in posameznih koč. Za vzdrževanje tabel bo skrbel upravljalec, ki ga bodo izbrali na občini.

Na občini Kamnik dodajajo še, da so z enotno označitvijo pripomogli k večji urejenosti planine, na kar so lahko ponosni, ker je to primer dobre prakse in zgled za druga podobna območja v Sloveniji. Sicer pa obiskovalcem ponujajo informacije o planini tudi na informativnih tablah na izhodiščih in v knjižici Po pastirskih poteh. Kmalu naj bi jim bili na voljo tudi najznačilnejši spominki z Velike planine - posebni trdi siri trniči, ki jih bodo izdelovalci ponujali v enotni embalaži.