Novak je na zaslišanju spregovoril o posojilih, ki jih je dajala Media Polis, član komisije Anton Anderlič (LDS) pa ga je vprašal, ali se je med posojilojemalci znašla tudi politična stranka. Novak je pojasnil, da so z eno politično stranko tudi poslovali, ker pa stranka ni bila takoj sposobna poplačati storitev, je prišlo do nekajmesečnega posojila. Na tej točki je Župevčeva sejo zaprla za javnost.

Malo pred tem je Novak sicer članom komisije razložil, da so za SDS opravljali zakup medijskega prostora za potrebe "ene ali dveh volilnih kampanj".

Že na začetku zaslišanja pa je Novak razkril, da so posojilo dali tudi izdajatelju Slovenskega tednika, podjetju Progresija. Predsednica komisije Melita Župevc (SD) je namreč Novaku dejala, da je direktor podjetja Progresija Andrej Lasbaher dobil dve posojili, eno v višini 650.000 evrov, drugo pa še za 30.000 evrov višje. Novak je potrdil, da je eno od teh posojil prispevala Media Polis, a dodal, da sta se s tem ukvarjala Suzana Mihelin Ritlop in Božidar Novak.

Del posojila, nekaj čez sto tisočakov, so vrnili, je še pojasnila priča in dodala, da posojila dajejo tudi drugim podjetjem, vendar ne tako visokih. Proti Progresiji so vložili tožbo, vendar so jo umaknili, saj da so ugotovili, da od podjetja ne bodo mogli nič izterjati in da bi s tem imeli le stroške.

Lastnik in direktor Dela Revij Matej Raščan pa je potrdil navedbe direktorja izdajatelja brezplačnika Ekspres Roberta Terška, da mu je posodil 300.000 evrov. Raščan je zatrdil, da je šlo za prijateljsko posojilo in da s podrobnostmi, zakaj Teršek denar potrebuje, ni bil seznanjen.

Po Raščanovih besedah je Teršek, s katerim se poznata že vrsto let, dejal, da pripravlja projekt, za katerega verjame, da bo uspešen, ni pa mu predstavil podrobnosti. Z njimi se Raščan tudi ni ukvarjal, saj je bil takrat zaposlen s svojimi projekti, denimo s konsolidacijo lastništva v Delu Revije.

Denar mu je tako posodil na prijateljski osnovi, v večkratnih zneskih. Del posojila je šel kar z njegovega osebnega računa, del pa s podjetja, ki je v Raščanovi 100-odstotni lasti, in sicer podjetja Monera. Teršku zaupa, je dejal Raščan, to, da je denar posodil, pa je njegova osebna odločitev.

Raščan zato tudi verjame, da mu bo Teršek ves denar vrnil, čeprav ga je član komisije Tadej Slapnik (Zares) povprašal, ali lahko pričakuje povrnitev dolga glede na to, da je Teršek učitelj športne vzgoje, ki na mesec zasluži nekaj več kot tisoč evrov.

Direktor Dela Revije mu je pojasnil, da je Teršek del posojila že vrnil in da verjame, da bo tudi preostalo, čeprav nekega načrta vračanja denarja nista naredila. A Slapnik mu je odvrnil, da te zgodbe, da je denar posodil prijatelju, "ne bo kupil". Raščan mu je odvrnil, da ne prodaja pravljic, vendar ima vsak pravico, da zadeve razume po svoje.

Člane komisije so zanimala tudi pojasnila glede navedb v časopisu Delo o domnevni povezavi med Petrolom, Delom Revije in brezplačniki. Raščan je razložil, da je trgoval z delnicami Petrola, da jih ima tudi sedaj nekaj v lasti, vendar da to nima nobene povezave z brezplačniki.

Raščan je pred komisijo tudi potrdil, da je bil v stiku z Andrejem Lasbaherjem, direktorjem izdajatelja Slovenskega tednika. Vendar je Lasbaher takrat nastopal kot predstavnik podjetja Petindvajset, je razložil Raščan, beseda pa je tekla o zakupu oglasnega prostora, a do poslovnega sodelovanja ni prišlo.