Po besedah Vikija Grošlja, ki s slovenskih tal sodeluje pri reševanju svojega prijatelja, je operater že včeraj začel iskati položaj Humarjevega satelitskega telefona, najde pa ga lahko tudi, če je telefon že ugasnjen ali pokvarjen. Za to, da se je v Humarjevo iskanje vključil operater Thuraya, je moralo posredovati tudi slovensko zunanje ministrstvo, saj je operater zahteval od Slovenije prošnjo za iskanje signala. "Ko je bila danes (včeraj op. p.) izražena prošnja za pomoč pri posredovanju pri ponudniku satelitske telefonije ter informacij o zadnjem signalu Tomaža Humarja, se je MZZ dejavno vključil in posredoval ustrezno zaprosilo," so nam potrdili na ministrstvu.

Vse kaže, da bo današnji dan za vse sodelujoče v reševalni akciji odločilen, saj naj bi se danes s helikopterjem dvignili tudi švicarski reševalci, ki so po Grošljevi oceni najboljši na svetu. V Nepal so prispeli že včeraj, a so ostali na tleh: "Švicarji še niso šli v zrak. Prišli so polni zagona in želeli takoj pomagati, vendar razmere niso bile dobre. Nekaj časa so izgubili tudi zaradi logistike, bližal se je mrak, tako da so se po posvetu odločili, da je danes (včeraj, op. p.) za akcijo že prepozno," nam je zaupal Grošelj in poudaril, da "moramo ostati optimisti". Za to ima tudi razlog, saj so vremenski obeti dobri. Čeprav so bile včeraj prve vremenske napovedi slabe, nam je Grošelj pozno popoldne povedal, da naj bi reševalce po najnovejših napovedih danes pričakalo lepo jutro. Grošelj še vedno tudi upa, da Humarjeve poškodbe - po najbolj črnem scenariju naj bi imel hudo poškodovano ali celo zlomljeno hrbtenico, nogo in rebra - niso prehude, saj še niso potrjene. Če poškodbe niso prehude, bi si Humar namreč lahko v steni uredil zavetišče, če se ne more premikati, pa bi ga sneg lahko že prekril.

Po naših podatkih naj bi včeraj v Katmandu pripotovala tudi Anda Perdan, Humarjeva zdravnica, ki je bila v Humarjevi odpravi na goro Nanga Parbat, v Nepalu pa ostaja tudi Tone Škarja iz Planinske zveze Slovenije.