Za kontekst: Amerika in Rusija (uradno)

Svetovni velesili sta odgovorni za večino svetovnih zalog jedrskega orožja. Število jedrskih konic je nesorazmerno visoko v primerjavi z drugimi jedrskimi državami, kar je posledica skoraj 50 let trajajoče hladne vojne med državama. ZDA so doslej edine uporabile jedrsko orožje proti drugi državi (Hirošima in Nagasaki, 1945).

Velika Britanija (uradno)

Tretja država, ki je leta 1952 uspešno testirala jedrsko orožje. Od leta 1958 tesna zaveznica z ZDA, njuna jedrska programa temeljita na medsebojni izmenjavi informacij in tehnologij. Leta 2006 je takratni premier Tony Blair je izjavil, da država razvija nov razred podmornic z jedrskimi izstrelki, ki se pridružujejo zalogi približno 225 jedrskih konic.

Francija (uradno)

Francija se je v jedrsko tekmo kot četrta država vključila v šestdesetih letih. Danes je tretja po zalogi jedrskih konic, hranili naj bi jih okoli 300. Poleg jedrskih konic naj bi imeli dostop še do drugih vrst orožja množičnega uničevanja.

Kitajska (uradno)

Kitajska je svoj prvi jedrski poskus izvedla leta 1964, zadnjega pa leta 1996. Količina arzenala je državna skrivnost, ocene se gibljejo okoli 150 do 200 konic. Čeprav so podpisnik sporazuma NPT, naj bi v prihodnosti razvijali še več jedrskega orožja.

Izrael (neuradno)

Izrael uradno ni nikoli potrdil, da ima jedrsko orožje, vendar naj bi imel po ocenah od 70 do 400 jedrskih konic. Jedrski program naj bi začel razvijati v šestdesetih letih, nikoli pa ni podpisal sporazuma NPT.

Indija (neuradno)

Leta 1974 je Indija izvedla svoj prvi jedrski poskus. Uradno ne posedujejo orožja za množično uničevanje, strokovnjaki pa predvidevajo, da imajo do 110 jedrskih konic. Leta 1998 so Indijo zaradi množičnega testiranja doletele sankcije ZDA in Japonske, ki pa so bile medtem ukinjene.

Južna Afrika (neuradno)

Južna Afrika je razvijala lasten jedrski program od šestdesetih let naprej, ob tem pa tudi biološko in kemično orožje. Imeli naj bi šest jedrskih konic. V devetdesetih letih se je južnoafriška vlada prva prostovoljno odločila za popolno uničenje jedrskih zalog.

Pakistan (neuradno)

Pakistan je kot sedma država začel razvijati jedrski program v sedemdesetih letih, kot odgovor na indijski razvoj na tem področju. Vseeno se je država zavzemala za podpis mirovnega sporazuma z Indijo, da bi preprečili jedrsko tekmo v Aziji, a se na njihove večkratne pobude Indija ni odzvala. Imeli naj bi 70 do 90 konic.

Severna Koreja (neuradno)

Relativno pozno se je klubu jedrskih držav pridružila tudi Severna Koreja. Leta 2003 so odstopili od mednarodnega sporazuma, prvo testiranje naj bi opravili leta 2006, nadaljevali pa še z dvema poskusoma v letih 2009 in 2013.