Izvolitev Cabella je bila pričakovana, saj ima v narodni skupščini večino Chavezova vladajoča Združena socialistična stranka Venezuele (PSUV).

Opozicijske stranke medtem vztrajajo pri svojih pozivih, da morajo v Venezueli potekati nove volitve, če Chavez zaradi boja z rakom v četrtek ne bo mogel priseči za nov šestletni predsedniški mandat. V tem primeru bi položaj predsednika države v skladu z ustavo začasno prevzel Cabello kot predsednik parlamenta.

Venezuelski podpredsednik Nicolas Maduro, ki ga je Chavez izbral za svojega morebitnega naslednika na čelu države, je sicer v soboto znova zavrnil možnost novih volitev in vztrajal, da je Chavezovo zaprisego mogoče preložiti oziroma da bi lahko ta potekala tudi enkrat po 10. januarju pred ustavnim sodiščem. Čeprav je Chavezovo zdravstveno stanje resno, ni nobenega razloga za razglašanje njegove trajne nesposobnosti za opravljanje predsedniške funkcije, je poudaril.

Tudi Cabello je po svoji sobotni izvolitvi vztrajal, da nihče ne bi smel dvomiti v to, da "bo predsednik še naprej ostal predsednik tudi po 10. januarju". Obenem je opozicijske politike posvaril, naj ne skušajo izkoristiti narodne skupščine za zaroto proti narodu, in jim zagrozil, da bodo v tem primeru "uničeni".

Po mnenju opazovalcev je sicer Cabello, ki ima veliko moč in vpliv, eden glavnih političnih rivalov Madura za morebitno nasledstvo Chaveza. Ne glede na to oba vsaj v javnosti vztrajata, da bosta ohranila enotnost PSUV. Oba sta tudi v minulem tednu obiskala Chaveza, ki po operaciji raka še naprej ostaja v bolnišnici na Kubi.

58-letni Chavez, ki Venezuelo vodi že 14 let, se sicer vse od operacije na Kubi pred več kot tremi tedni ni pokazal v javnosti. Po operaciji naj bi prišlo do zapletov, saj naj bi imel Chavez zaradi pljučne okužbe resne težave z dihanjem.