Po prihodu v bolnišnico naj bi Beka po poročanju beograjskih medijev nemudoma operirali, njegovo stanje pa naj bi bilo sedaj stabilno. Zdravniki drugih podrobnosti še niso sporočili.

Policija še vedno išče napadalce, ki so najverjetneje pobegnili z avtomobilom. Po poročanju srbskega radia B-92 je policija poostrila nadzor nad prometom nad glavnim mostom nad Savo ter na vseh mejnih prehodih, poroča avstrijska tiskovna agencija APA.

Napad na 53-letnega poslovneža, za katerega velja, da ima dobre stike z vladajočo Srbsko stranko napredka (SNS) premierja Aleksandra Vučića, se je zgodil, ko je Beko pred svojo hišo izstopal iz avtomobila.

Posrednik pri prodaji Telekoma

Beko je bil med drugim leta 1997, v času Miloševićevega režima, posrednik pri prodaji srbskega Telekoma grškemu podjetju OTE in italijanskemu STET. Srbska vlada pod vodstvom Zorana Đinđića je kasneje nazaj odkupila delež pri Telekomu.

V zadnjih 14 letih se je Bekovo ime vedno znova pojavljalo v povezi s sumljivimi privatizacijskimi posli. Že več let je v sporu s srbsko državo zaradi zemljišča okrog beograjskega pristanišča, ki ga je leta 2005 kupil za 50 milijonov evrov, da bi tam zgradil luksuzno naselje.

Nejasna je tudi njegova vloga pri privatizaciji časnika Večernje novosti. Njegovo podjetje naj bi bilo leta 2002 posrednik med takratnim izdajateljem in nemško skupino WAZ. Ta je Beku kasneje očitala, da jo je oškodoval za več milijonov evrov. Glede sporne privatizacije sicer poteka preiskava.

Sodeloval tudi pri privatizaciji srbskih mlekarn ...

Neposredno ali posredno je sodeloval tudi pri privatizaciji srbskih mlekarn, polnilnice mineralne vode Knjaz Miloš, Luke Beograd in C marketa.

Pred dvema mesecema so ga omenjali kot kandidata za direktorja globoko zadolženih državnih Srbskih železnic.

Beko se je po poročanju hrvaške tiskovne agencije Hina rodil v Herceg Novem. Po izobrazbi je diplomirani inženir prometa, a se s svojim poklicem ni nikoli ukvarjal.