Eurostat je nekoliko popravil tudi podatke za drugo letošnje četrtletje. Stroški dela na uro so v območju evra in EU takrat na letni ravni narasli za 1,9 odstotka.

Stroške dela sestavljajo plače in drugi stroški, kot so prispevki delodajalca za socialno varnost. V območju skupne evropske valute so se plače na uro v tretjem četrtletju na letni ravni zvišale za dva odstotka, drugi stroški pa za 1,7 odstotka. V drugem trimesečju je bila ta rast 2,1- oziroma 1,4-odstotna.

V EU so se plače na uro v tretjem četrtletju na letni ravni zvišale za dva odstotka, drugi stroški pa za 1,9 odstotka. V drugem četrtletju je bila ta rast dvoodstotna oziroma 1,6-odstotna.

Med državami članicami, za katere so bili podatki dostopni, so najvišjo rast stroškov dela v tretjem četrtletju zabeležili v Estoniji (+7,6 odstotka) in Romuniji (+7,2 odstotka), najnižjo pa na Cipru in Nizozemskem (v obeh +0,5 odstotka).

V Sloveniji so se stroški dela znižali za 0,8 odstotka. Plače so upadle za 0,6 odstotka, drugi stroški pa za dva odstotka.