Al Šara je v Asadovem režimu, v katerem ima večino alavitska manjšina, najbolj ugleden sunit. Je prvi visok predstavnik režima, ki je izrazil mnenje, drugačno od predsednikovega. Francoska tiskovna agencija AFP ob tem navaja, da mora imeti nek predstavnik v avtokratskem režimu, kot je sirski, za tako odkrito izražanje občutno podporo nadrejenih.

Kot je al Šara še razkril v pogovoru, al Asad ne skriva želje po nadaljevanju vojaške bitke do končne zmage. Po tem pa naj bi bil po mnenju al Asada še vedno mogoč politični dialog, je dodal 74-letni al Šara.

Sirski podpredsednik je na drugi strani naklonjen kompromisu. "Bitke ne more vojaško končati nobena opozicija, tako kot tudi varnostne sile in vojska ne moreta doseči odločilnega konca," je dejal al Šara. Pri tem je pozval k "zgodovinski spravi" med vojskujočima se stranema.

Poudaril je še, da različne opozicijske skupine - tako oborožene kot civilne ali povezane s tujimi silami - ne morejo trditi, da so edini legitimni predstavnik sirskega ljudstva. Na drugi strani pa tudi trenutna oblast ne more sama brez novih partnerjev uvesti sprememb.

Al Šara, ki je 22 let služil kot sirski zunanji minister, je še povedal, da ima al Asad vso oblast v svojih rokah, a v sirskem vodstvu obstajajo različna mnenja in pogledi. A ta še niso na točki, "ko bi lahko govorili o različnih političnih tokovih ali globokih razhajanjih", je dodal.

Turški zunanji minister Ahmed Davutoglu je oktobra namignil, da bi bil al Šara primeren za vodenje prehodne vlade v Siriji, pri čemer ga je označil za "razumnega človeka", ki bi lahko končal državljansko vojno v državi. Sam al Šara se je kmalu po začetku krize v državi marca 2011 predlagal za posrednika. Zatem je bil potisnjen bolj v ozadje.