V spopadih je življenje izgubilo 18.072 upornikov, 25.407 sirskih vojakov, 17.311 pripadnikov skupin lojalnih režimu sirskega predsednika Bašarja al Asada ter 169 pripadnikov libanonskega šiitskega gibanja Hezbolah, ki se bojuje na strani sirske vojske, je po navedbah francoske tiskovne agencije AFP še sporočil observatorij.

Mednarodna skupnost ni storila dovolj

Da mednarodna skupnost nikakor ni storila dovolj za prelivanje krvi v Siriji, je medtem v torek še zadnjič kot ameriška veleposlanica pri ZN ocenila Susan Rice. Ostro je kritizirala neukrepanje Varnostnega sveta ZN glede Sirije in napadla Rusijo in Kitajsko, ki sta glasovali proti že trem resolucijam VS ZN, ki bi povečale pritisk na al Asadov režim, piše britanski BBC.

ZDA in Rusija se sicer v torek v Ženevi znova tudi nista uspeli dogovoriti, kdaj naj bi potekala mirovna konferenca za Sirijo in kdo naj bi bil nanjo povabljen. Namestnik ruskega zunanjega ministra Genadij Gatilov je po peturnih pogovorih dejal, da se niso uspeli dogovoriti glede sodelovanja Irana na konferenci, prav tako da niso dosegli dogovora o tem, kdo naj bi predstavljal sirsko opozicijo.

Mirovna konferenca

Ameriški državni sekretar John Kerry in ruski zunanji minister Sergej Lavrov naj bi pogovore o mirovni konferenci, za katero sta se ZDA in Rusija dogovorili prejšnji mesec, nadaljevala prihodnji teden.