Tako direktor agencije kot vladni uradniki, ki so zadolženi za vodenje dela skupine glede primera Snowden, so za CBS News povedali, da so razmišljali o dogovoru s 30-letnim žvižgačem, ki je z agencijo sodeloval kot pogodbeni sodelavec, kasneje pa pobegnil iz ZDA v Hong Kong, skupaj z nizom tajnih dokumentov. Snowden, ki sedaj dela in živi v Rusiji, po tem ko so mu avgusta odobrili začasni azil, bi se na podlagi tega dogovora lahko vrnil v ZDA in se izognil sojenju, seveda, če bo tudi ameriška vlada pristala na dogovor o amnestiji, ki bi dal pod embargo ukradene dokumente.

»Potreboval bi zagotovilo, da bi vsebina dokumentov ostala na varnem, in moje zahteve glede tega zagotovila bi bile zelo visoke,« je dejal Rick Leggett iz skupine zadolžene za Snowdenov primer. »Odločitev glede pogajanja pa še ni soglasna,« je dodal Leggett, saj menda generalni direktor Keith Alexander ni ravno naklonjen opustitvi obtožb proti Snowdnu, ki je obtožen kraje in vohunjenja. Alexander je priznal, da je situacija zelo dvorezna, vendar dodal, da bi »morali ljudje odgovarjati za svoja dejanja«.

Če bi Snowdenu zagotovili amnestijo, bi po mnenju Alexandra tudi drugi vladni uslužbenci ali pogodbeni sodelavci, ki imajo dostop do določenih informacij, lahko začeli razmišljati o tem, da bi jih razkrili javnosti, saj bodo prepričani, da se lahko izognejo kazni. »Kar želimo preprečiti je to, da ne bi še kdo drug poskušal storiti to kar je storil Snowden, torej pobegnil najprej v Hong Kong, kasneje pa v Moskvo, z izjemno pomembnimi dokumenti in informacijami, saj bodo prepričani, da se bodo na koncu lahko tako kot on pogodili glede kazni,« še poudarja.