Abramsonova se je septembra 2011 zapisala v zgodovino kot prva ženska na najvišjem uredniškem položaju v največjem ameriškem časopisu. Ko je prevzela položaj izvršne oziroma glavne urednice, je na njen stari položaj upravne urednice prišel Baquet, ki se je sedaj prav tako zapisal v zgodovino kot prvi temnopolti urednik v zgodovini New York Timesa.

Sulzberger je Baqueta,dobitnika Pulitzerjeve nagrade leta 1988, označil za izjemnega novinarja in urednika, ki uživa spoštovanje in podporo kolegov. Baquet je Pulitzerjevo nagrado za raziskovalno delo dobil kot novinar Chicago Tribune za poročanje o korupciji v mestnem svetu Chicaga.

K New York Timesu je prišel kot novinar leta 1990, nato je leta 2000 romal v Los Angeles k časniku Los Angeles Times, v newyorški Times pa se je spet vrnil leta 2007.

Abramsonova je k časopisu prišla leta 1997, pred tem pa je delala pri Wall Street Journalu. V času njenega urednikovanja je časopis začel spet ustvarjati dobiček, naraščajo pa tudi oglaševalski prihodki. Skupaj z Baquetom sta zadnjih šest mesecev tesno sodelovala pri digitalni transformaciji New York Timesa.

Za zamenjavo naj bi bil kriv njen vodstveni slog. Po drugi strani pa se je sprla tudi z vodstvom časopisa zaradi vsiljevanja poslovne politike.

New York Times je v zadnjem četrtletju povečal prihodke od oglasov na 158,7 milijona dolarjev, kar je prva rast oglasnih prihodkov v zadnjih treh letih. Ustvaril je tudi nekaj dobička, povečal število spletnih naročnikov in dvignil ceno dostave na dom.