Krščanski demokrati (CDU), ki jih vodi Merklova, bi sicer prejeli daleč največ - 40 odstotkov glasov, koalicijski liberalci (FDP) pa pet odstotkov glasov, kar je odstotek manj kot pretekli teden.

Na drugi strani bi socialdemokrati (SPD) Peera Steinbrücka prejeli 25 odstotkov glasov, kar je odstotek več kot pred tednom dni. Zeleni bi osvojili 12 odstotkov glasov, tretja levosredinska stranka Levica pa osem odstotkov.

Kot kažejo izidi ankete, je v tednu dni več podpore pridobila Alternativa za Nemčijo, ki bi prejela tri odstotke glasov, kar pa je še vedno premalo za vstop v bundestag. Analitiki ob tem ocenjujejo, da bi lahko stranka, ki se zavzema za ukinitev evra in vrnitev nemške marke, na svojo stran pridobila krščanske demokrate in liberalce, pa tudi simpatizerje stranke SPD in drugih.

Merklova je v primerjavi s preteklim tednom izgubila tri odstotke podpore, a je še vedno najbolj priljubljena med nemškimi politiki.

Anketa je še pokazala, da bi Nemci, če bi lahko neposredno izbirali kanclerja, Merklovi namenili 54 odstotkov glasov, kar je tri odstotke manj kot v prejšnji anketi, Steinbrück pa bi prejel 26 odstotkov oz. dva odstotka več kot v zadnji anketi, povzema hrvaška tiskovna agencija Hina.

Mediji in analitiki pred septembrskimi volitvami vse pogosteje razglabljajo tudi o možnosti velike koalicije, v kateri bi sodelovala Merklova in Steinbrück. Velika koalicija naj sicer ne bi bila všeč ne politikom ne volivcem.