Hitro železniško progo, ki bi povezovala Kitajsko, Rusijo in ZDA, so predlagali na kitajski akademiji za inženirstvo, začela pa naj bi se na severovzhodu Kitajske. Potovala naj bi skozi Sibirijo in pod morsko gladino čez Beringovo ožino v Aljasko, od tam pa čez Kanado do ZDA.

Na Kitajskem so medtem že pričeli s projektom hitre železniške povezave do Londona, prek Pariza, Berlina in Moskve, še ena povezava pa naj bi sledila stari trgovski Svilni cesti. Ta povezava se naj bi raztezala do Nemčije prek Turčije in Irana. Pogajanja za mednarodne odseke železniških povezav naj bi bil že v teku.

Ambiciozni projekt železniških povezav Kitajci dopolnjujejo še z linijo, ki bi povezala Kitajsko s Singapurjem prek Vietnama, Kambodže, Tajske in Malezije. Ta povezava naj bi bila že v fazi izgradnje, načrtuje pa se tudi povezava z Afriko.

Kljub vsemu najbolj zahteven načrt ostaja povezava med Kitajsko in ZDA, saj zahteva okoli 200 kilometrov dolg tunel skozi ožino, ki loči Rusijo od Aljaske. Gre za kar štirikrat daljšo razdaljo od Kanalskega tunela med Francijo in Anglijo, če bo zgrajen, pa bo tudi najdaljši podvodni tunel na svetu. Kitajski državni časopis China Daily sicer trdi, da ima Kitajska že razvito tehnologijo za povezavo Kitajske s Tajvanom, kar bi zahtevalo 150 kilometrov dolg tunel, a načrt za projekt še ni povsem dorečen.