Han politikom, tudi predsednici vlade, predlaga, naj čim prej predstavijo predloge ukrepov s številkami. "Zdaj govoriti o tem, da znamo in zmoremo, se mi zdi neproduktivno," je dejal za STA. Tako je ocenil, da bi bilo bolje, če premierka sploh ne bi šla na primer na pogovor s CNN.

Poudaril je, da po formalnih kazalcih Slovenija ni v tako slabem stanju in je zato ključno, "da svetovni javnosti pokažemo, da znamo z ukrepi sami spremeniti trende". Če pa zahtevani donosi na slovenske obveznice poskočijo "zaradi stavkov premierke ali katerega politika", Hana ne skrbi, saj da bodo v takem primeru pribitki tudi padali, ko bodo dobili predloge ukrepov.

Vodja poslancev SD je napovedal, da bo njihova stranka tudi v tej vladi trd pogajalec pri prodaji podjetij. Po njegovih besedah sicer na koalicijski ravni še ne potekajo pogovori o tem, katera podjetja bi lahko prodali. Od predsednice vlade tako v SD pričakujejo, da bo pripravila izhodišča za privatizacijo.

Han ocenjuje, da v tem trenutku kupci ne stojijo v vrsti za večino podjetij v Sloveniji. Vesel bi bil, če bi kupili podjetje, ki ima težave, in ga sanirali. A spomnil je, da ali špekulante ali resne investitorje ta trenutek zanimajo le resna podjetja, kot so Petrol, Zavarovalnica Triglav in Telekom, ki so "zagotovo zanimive tarče" in bi jih bilo verjetno tudi najlažje prodati.

Vendar prodajati podjetje, ki ga znamo upravljati in lahko prinaša dobiček, po mnenju Hana ni smiselno. Zato so potrebna izhodišča za prodajo podjetij, na trg pa da jih je treba ponuditi več, ne le enega. Kupca za katero od bank pa po njegovem mnenju ne bo, dokler ne bo sanacije bančnega sistema.

Bratuškova je sicer minuli petek napovedala, da bo vlada v kratkem, predvidoma v 14 dneh, v DZ poslala predlog za privatizacijo enega ali dveh večjih državnih podjetij.