Kot je po srečanju povedal Erjavec, je na programu sedaj 37 pomembnejših projektov med državama, ki so v različni fazi realizacije. Med njimi je nov projekt izgradnje tekstilne tovarne v vrednosti 124 milijonov evrov, ki naj bi bila do konca leta 2015 zgrajena v Rusiji. Pri tem Erjavec ni želel razkriti, kdo je investitor.

Trenutno je sicer Slovenija s 340 milijoni evrov večji investitor v Rusiji, kot je Rusija s 46 milijoni evrov investicij v Sloveniji. Vendar je Erjavec prepričan, da bo po privatizaciji slovenskih podjetij slika precej drugačna. V slovensko-ruski medvladni komisiji za trgovinsko-gospodarsko in znanstveno-tehnično sodelovanje, ki ji ministra sopredsedujeta, računajo, da bodo ruske družbe vstopile v vsaj enega od 15 slovenskih podjetij, ki so zaenkrat na seznamu za privatizacijo.

Kot je pojasnil Nikiforov, se ruske finančno-industrijske skupine vsekakor zanimajo za program privatizacije v Sloveniji. Predmet zanimanja je po ministrovih besedah zagotovo Telekom Slovenije. Poleg tega so za ruske investitorje zanimive banke in Aerodrom Ljubljana. Predmet zanimanja sorodnih ruskih podjetij pa lahko tudi postanejo posamezna slovenska podjetja iz različnih panog.

Kot je izpostavil Erjavec, je Rusija za Slovenijo pomemben gospodarski strateški partner, pri čemer se gospodarsko sodelovanje med državama krepi. V prvih letošnjih mesecih se je blagovna menjava med državama povečala za 22 odstotkov, kar za 36 odstotkov pa se je v prvi polovici tega leta v primerjavi z enakim obdobjem lani povečal prihod ruskih turistov v Slovenijo.

"Z ministrom ugotavljava, da delo medvladne komisije prinaša dobre rezultate," je Erjavec sklenil po današnjem srečanju, ki je bil sicer namenjen predvsem obravnavi programa za prihodnje, deseto zasedanje komisije, ki bo letos v Moskvi.