"S svojo kandidaturo je Monti izgubil verodostojnost," je prepričan Berlusconi. Enako velja tudi za tiste, ki so se z Montijem povezali in gredo skupaj z njim v volilni boj, je po poročanju avstrijske tiskovne agencije APA nadaljeval bivši premier in lastnik medijskega imperija.

Sedaj že bivši premier Monti je medtem v današnjem radijskem intervjuju Berlusconiju očital "nelogične preskoke" - enkrat namreč hvali njegovo tehnokratsko vlado, drugič pa jo napada. "Upam, da volivce to moti manj kot mene," je dejal Monti. Berlusconiju mu je na te besede odgovoril z očitkom, da je "povsem površen".

Stroga varčevalna politika in zviševanje davkov, ki ju je vodila Montijeva tehnokratska vlada, sta Italijo pahnila v recesijo in še poslabšala njen gospodarski položaj, je še nadaljeval. "Na žalost se je tehnična vlada držala smernic Nemčije in zgolj zviševala davke."

Sredinsko zavezništvo pod vodstvom Montija bi lahko sodeč po anketi inštituta Piepoli na februarskih volitvah doseglo 12 odstotkov glasov. Levosredinska Demokratska stranka lahko zaenkrat računa na 33 odstotkov, Berlusconijevo desnosredinsko Ljudstvo svobode pa na 17 odstotkov podpore. Gibanje Pet zvezdic bi lahko doseglo enajstodstotno podporo, piše APA.