* Športna dvorana, gledalcev 400, sodnika: Argyridis in Mouttas (oba Ciper).
* Avstrija: Flöck, Blažek, Frey 3, Magelinskas 11, N. Stumvoll 1, S. Stumvoll 2, Engel 8, Ačimović 1, Spiridon 3, Goričanec, Kaiser, Ivancok.
* Slovenija: Šoberl, Zec, Guberinič 5, Gros 1, Jeriček 3, Čerenjak, Mavsar 5, Ferfolja 2, Irman 3, Koren 3, Janković 1, Gregorc 3, Petrinja.
* Sedemmetrovke: Avstrija 9 (9), Slovenija 2 (2).
* Izključitve: Avstrija 2, Slovenija 4 minute.
* Rdeč karton: /.

Slovenska reprezentanca je izgubila zadnjo kvalifikacijsko tekmo za nastop na letošnjem evropskem prvenstvu, ki bo med 4. in 16. decembrom na Nizozemskem, v svoji kvalifikacijski skupini pa je zasedla zadnje mesto. Na šestih tekmah je premagala le Avstrijo ter doživela pet porazov: po dvakrat je izgubila s Švedsko in Češko, enkrat pa z Avstrijo.

Izbranke Toneta Tislja so spodbudno začele obračun v predmestju Dunaja in si v 12. minuti priigrale vodstvo treh golov (6:3), po avstrijski minuti odmora pa se jim je povsem ustavilo. Avstrijke so v naslednjih osmih minutah naredile delni izid 5:0, Tiselj pa je pri zaostanku 6:8 poklical igralke na posvet. A njegovi napotki niso zaustavili slovenskega propada: Neli Irman je v 22. minuti resda prekinila 10-minutni strelski post, štiri minute kasneje pa so prvič zaostale za štiri gole (9:13).

Slovenske rokometašice so v prvi polovici drugega polčasa prikazale porazno predstavo, zelo povprečne Avstrijke so se dobesedno poigrale z njimi in jim v 44. minuti ušle na +10 (24:14). V zadnji četrtini tekme so Tisljeve varovanke vendarle preprečile veliko sramoto, v 53. minuti so se gostiteljicam približale na tri gole zaostanka (22:25), v 57. na dva (25:27), za kaj več pa niso imele ne moči, ne znanja.

Slovenija je na dosedanjih medsebojnih tekmah sedemkrat premagala Avstrijo in doživela deset porazov, enkrat pa sta se reprezentanci razšli z neodločenim izidom.

V slovenski reprezentanci sta bili na današnji tekmi najbolj učinkoviti Iris Guberinič in Tamara Mavsar, obe sta dosegli po pet golov.