Začetek je pripadel slovenskim prvakom (4:1), gostitelji so v 19. minuti povedli z 11:10, a Gorenje je spet povedlo (14:12). Po dobrih petih minutah drugega polčasa je bilo 18:14 za Velenjčane, pri katerih sta poleg vratarja Benjamina Burića blestela še Staš Skube (8 golov) in Klemen Cehte (7), po slabih dvanajstih pa 20:15. Zadnji žarek upanja za Aalborg je posijal v 50. minuti, ko se je približal na 21:22, a pod Skubetovo taktirko so si gostje priigrali najvišjo prednost na tekmi (28:22). »Z dosedanjim trudom in delom so si fantje zaslužili zmago. Proti Dancem smo imeli rešitve za njihove napadalce, dobro smo jih ustavljali in preprečevali, da so prihajali do izdelanih akcij. V napadu smo delovali zbrani, kljub pritisku in pomembnosti tekme pa nismo storili veliko tehničnih napak. V ključnih trenutkih smo ostali zbrani, ohranili smo trezne glave in zasluženo zmagali,« je dejal Gorenjev trener Ivan Vajdl.

Igralke Krima Mercatorja so v tretjem krogu drugega dela lige prvakinj doživele drugi zaporedni poraz. Po polomu proti Budućnosti v Podgorici (15:30) so včeraj gostovale na Madžarskem in proti aktualnemu evropskemu prvaku Györu klonile s 24:27 (12:14). Kljub temu so krimovke prikazale precej boljšo igro kot pred tednom dni v dvorani Morača, čeprav so v končnici prvega polčasa zaostajale že z 8:13, a so nato zaostanek več kot prepolovile (11:13, 12:14). Sredi drugega polčasa so se približale le na 19:20, toda v 53. minuti so si Madžarke priigrale nedosegljive štiri gole prednosti (24:20). šr, dek