Dan po zmagi je povedal, da je uspeha še vedno zelo vesel: »Osvojil sem zlato kolajno, kar je najvišja možna stopnička, ki jo lahko osvojiš. Morda sem na 100 prsno pričakoval boljši izid, kjer sem upal, da bom dosegel še boljši osebni rekord, drugače pa sem s celotnim prvenstvom zelo zadovoljen. Dosegel sem osebne ter državne rekorde in se zavihtel na stopničke v obeh disciplinah, tako da sem zelo zadovoljen.« Dugonjić zlato kolajno na 50 prsno že ima, uspelo mu jo je osvojiti v olimpijskem bazenu leta 2012 v Debrecenu. Ima tudi štiri srebrne in eno bronasto kolajno iz kratkih bazenov.

»Če bom zdrav, imam visoke cilje tudi za naslednjo sezono. Realne cilje si postavljam pred vsako sezono.« Dugonjić upa, da mu bo zdravje služilo in da bo lahko na vrhuncu sezone v Berlinu, ko bo potekalo evropsko prvenstvo v olimpijskih bazenih, pokazal svoje najboljše predstave: »Želim se približati rezultatom, ki sem jih dosegel v Barceloni, ter s perfektnim plavanjem te rezultate še izboljšati.« Glede plavanja na 200 metrov, ki mu koristi tudi pri plavanju na 100 in 50 metrov, pravi, da za zdaj ne razmišlja o resnem tekmovanju v tej disciplini: »Predvsem zato, ker je treba spremeniti način treninga, več časa moraš posvetiti vodi, veliko manj je fitnesa.«

K uspehom plavalca veliko pripomorejo tudi kakovostne kopalke, ki mu jih trenutno dobavlja proizvajalec Head: »Zelo sem zadovoljen z opremo, z vsem, kar mi nudijo. Kopalke so zelo konkurenčne in mi zelo ugajajo, z njimi vedno plavam dobro, izboljšujem rekorde. Ni možno, da bi se strgale, sem jih preizkusil že ogromno.« Pravi tudi, da so pri Headu zelo ustrežljivi, da mu vedno prinesejo, kar potrebuje, in da z njimi res nima nobenih težav. Tudi na univerzi Berkeley, kjer je študij že končal, se odlično počuti: »Ko si enkrat na Berkeleyju, je pravilo, da za vedno ostaneš tam, če se za to odločiš. Lahko treniraš z ekipo, ni nobenih finančnih obveznosti zate, edino pač stanovanje in druge življenjske potrebščine. Kar zadeva treninge in koriščenje bazenov, sem še vedno dobrodošel. Trenerji mi vedno pomagajo.« Pred časom je glede odhoda v Ameriko povedal: »Na Berkeley sem šel predvsem zaradi izobrazbe, saj gre za zelo priznano univerzo. Odločitev ni bila lahka, toda podprli so me starši. Najprej sem mislil, da bom tam ostal nekaj mesecev, a po treh mesecih sem ponovno vzljubil plavanje in vse je bilo drugače. Odhod v ZDA je bil zadetek v polno.«

Več kot 200 centimetrov visoki Korošec z ženo Camillo trenutno živi v Kaliforniji. Pravi, da je zelo pomembno poiskati pravilno razmerje med plavanjem in družinskim življenjem: »So preprosto stvari, ki se jim moram posvetiti. To mi tudi koristi pri samem plavanju. Za to zimsko sezono sem se odločil, da ostanem doma, ker vem, kaj me spet čaka v novi sezoni od januarja naprej, ko bom veliko zdoma. Trenutno žena še študira medicino na Berkeleyju. Ko bo doštudirala oziroma po olimpijskih igrah 2016, je možna tudi selitev v Evropo, tudi zaradi samih stroškov.« Ženi je všeč Francija, kjer bi bili za Dugonjića dobri pogoji.

Kot zanimivost naj omenimo še, da je Dugonjiću na Twitterju čestital tudi njegov prijatelj Bode Miller: »Veliko mi pomeni njegova čestitka, z njim sem v stiku tudi prek SMS-sporočil. Dobro je tudi za prepoznavnost, tako da se mu zahvaljujem. Sva v dobrih odnosih. Tudi jaz navijam zanj.«