Po treh zaporednih porazih med evropsko elito je ekipa trenerja Tomija Šmuca v četrtem poskusu le prekinila niz neuspehov v skupini C. »Vsi smo si zelo želeli premierne zmage, še posebno pred domačimi gledalci. Predvsem fantom jo zelo privoščim. Zaslužili so si jo in zdaj imajo pravi razlog za božično praznovanje,« je razplet v Tivoliju komentiral domači trener Tomi Šmuc. Ob tem je navedel še eno dejstvo: »Za nekatere igralce je bil to prvi nastop v evropskih tekmovanjih, nekateri pa sploh še niso igrali niti v prvi ligi. Zaradi tega je naš uspeh še toliko vrednejši in pomembnejši.«

Potem ko so Črnogorci suvereno dobili prvi niz (25:18), je bilo nadaljevanje povsem v znamenju oranžnih zmajev, ki so na šesti medsebojni tekmi izid v zmagah povišali na 4:2. »V prvem nizu sem skušal s spremenjeno postavo presenetiti nasprotnike, a nam ni uspelo. Zato sem se v drugem odločil za nekatere menjave, kar je dvignilo raven naše igre. Gostje so naredili več napak kot po navadi, a upam, da je bila to posledica naše dobre igre pri servisih in blokih. V Budvi smo zapravili lepo priložnost za zmago, tokrat pa ne,« je bil zadovoljen Šmuc, ki je v slovenskih tekmovanjih v tej sezoni še nepremagan, v evropski ligi prvakov pa je v sredo zvečer v Tivoliju poskrbel za konec niza premaganosti.

Na zadnjih dveh tekmah čakata ACH Volley obračuna z najboljšima ekipama v skupini C: najprej 21. januarja gostovanje pri Asseco Resovii iz Rzeszowa na Poljskem, šest dni kasneje pa domača tekma proti Berlinu. Kljub bolj ali manj očitnima misijama nemogoče v boju za tretje mesto (trenutno ima Budvanska Rivijera pet točk, ACH Volley pa tri), ki prinaša vsaj nadaljevanje evropske sezone v drugorazrednem pokalu CEV, Šmuc (še) ni vrgel puške v koruzo: »Naša prednost je lahko to, da gremo v tekmi s favoritoma povsem sproščeni in neobremenjeni. Upam še na kakšno točko. Če bodo obstajale možnosti zanje, jih bomo seveda zgrabili z obema rokama. Proti Budvanski Rivijeri smo sebi in drugim dokazali, da lahko igramo tudi proti objektivno močnejšim nasprotnikom. A za našo ekipo je pomembno predvsem to, da prikaže dobro igro in da privabi gledalce nazaj v Tivoli. Zdi se mi, da je to bolj naše poslanstvo kot rezultat v Evropi.«

Zaradi težav z zdravjem je kapetan Andrej Flajs igral le v prvem nizu, potem pa ga je trener Šmuc potegnil na klop za rezervne igralce. »Že pred tekmo mi je bilo jasno, da nisem stoodstotno pripravljen, kajti moje težave se vlečejo že dva tedna. Kljub temu sem zelo vesel, da so fantje v nadaljevanju tudi brez mene odlično igrali in dosegli pomembno zmago. Na prvi tekmi v Budvi nismo dokazali, da smo sposobni premagati nasprotnika, v Tivoliju pa nam je to uspelo,« je bil vesel Andrej Flajs. Sevničan, z 31 leti drugi najstarejši v ekipi (prvi je Matija Pleško, ki jim ima že 38), je kot razloga za slabo predstavo v prvem nizu izpostavil slabo igro v bloku in pri sprejemu: »Sprejem še ni bil na pravi ravni, zato je imel naš novi podajalec Kozlowski težave pri razigravanju soigralcev, prav tako še šepa blok. A najpomembnejše so točke, ki so še toliko vrednejše, ker smo jih dosegli s precej izboljšano igro v primerjavi z zadnjimi tekmami.«

Veselje ob zmagi je delno skazila poškodba Jana Klobučarja, ki se je prav na tekmi proti Budvanski Rivijeri po odsotnosti zaradi poškodbe prvič predstavil v letošnji ligi prvakov. Toda 22-letnik konca dvoboja s Črnogorci ni dočakal na parketu, ampak ob njem, saj se je poškodoval v dramatični končnici četrtega niza, potem ko je nesrečno doskočil po bloku. Še dolgo po tekmi je Klobučar (na tekmi se je videlo, kako veliko Jan kljub svoji mladosti pomeni za našo ekipo, pravi Šmuc) ležal na tleh ob robu igrišča in z ledom hladil otečen gleženj, po prvih informacijah pa naj bi bil z igrišč odsoten najmanj dva tedna.

Ko je šel Novica Bjelica, zadnja okrepitev Budvanske Rivijere in 202 centimetra visoki nekdanji reprezentant Srbije, po tekmi mimo novinarske tribune in v roke na hitro vzel uradno statistiko, je izustil samo dve enaki besedi in nemočno odkimaval: »Slabo, slabo.« Tudi srbski trener Slobodan Boškan, ki je od februarja letos še selektor reprezentance Črne gore, ni imel razlogov za dobro voljo. »Po suvereni igri v prvem nizu smo nepričakovano padli. Res ne vem, kaj je razlog, da je v naši igri v nadaljevanju zmanjkalo želje, energije, moči in strasti, naredili pa smo tudi veliko začetniških napak. Slovenci so bili boljši in so zasluženo zmagali,« je športno priznal 39-letni Slobodan Boškan, v Novem Sadu rojeni nekdanji reprezentant Jugoslavije, ki je na olimpijskih igrah v Sydneyju leta 2000 osvojil zlato kolajno.