Rodičeva, ki si je med prijavljenimi tekmovalkami delila tretji najboljši izid sezone (14,58 m), je začela zelo slabo, s 13,19 m v prvi seriji. Nato je skočila še 13,58 in 13,81 m. S tem se ni uvrstila med najboljših osem tekmovalk, ki so imele v nadaljevanju na voljo še po tri poskuse.

Prva je bila Kubanka Caterine Ibarguen (14,69 m). Srebrna na lanskih OI in bronasta na SP leta 2011 ima sedaj 16 točk in vodi v troskoku v ligi. Drugo mesto je presenetljivo z izraelskim rekordom (14,58 m) osvojila Hanna Knyazheva, sicer finalistka OI. Tretja je bila svetovna prvakinja Ukrajinka Olga Saladuha (14,55 m). Ukrajinka, bronasta lani na OI, ima na drugem mestu skupnega seštevka discipline sedem točk.