Njegovi varovanci so sicer na gostovanju v Livornu zmagali z 2:0, Garcio pa bo bržčas doletela kazen italijanske nogometne zveze, saj so prenosni telefoni na klopi strogo prepovedani. Garcia je okoli 35. minute tekme (na posnetku pri 1:11) proti Livornu opravil dvominutni pogovor z enim od pomočnikov.

"Res?" je bil Garcia vidno presenečen, ko so mu pozneje povedali, da so prenosni telefoni na prvenstvenih tekmah strogo prepovedani: "Radijska povezava ni delovala, zato sem pač iz žepa potegnil telefon. V Franciji to ni prepovedano ... Moj pomočnik Frederic Bompard je šel v prvem polčasu na tribuno, sam pa sem moral nujno z njim govoriti."

V Lillu, ki ga je Garcia vodil od leta 2008 do 2013, je imel francoski trener večkrat navado, da je svojega pomočnika pošiljal na tribuno, da je imel ta z višine boljši pregled nad igro in formacijami ekip na terenu.