V skupini A se je Bayer skoraj 60 minut dobro upiral Manchester Unitedu, nato pa so rdeči vragi le zagospodarili na Old Traffordu in slavili s 4:2. Dvakrat je zadel Wayne Rooney, ki je bil celotno poletje na izhodnih vratih kluba, sedaj pa znova postaja eden najpomembnejših članov moštva Davida Moyesa. Na drugi tekmi skupine je Šahtar v gosteh po dveh golih Alexa Teixeire z 2:0 premagal Real Sociedad.

V skupini B sta se srečala stara znanca iz lanskega četrtfinala, a tokrat madridski Real Galatasarayu ni pustil niti najmanjše možnosti za presenečenje, saj je slavil s kar 6:1. Blestel je Cristiano Ronaldo, ki je zadel trikrat. Dva gola je prispeval Karim Benzema, edinega v prvem polčasu pa je dosegel Isco.

Drugi obračun v skupini B je postregel z edini pravim presenečenjem večera, saj je Kobenhavn proti Juventusu doma ostal neporažen in z remijem 1:1 prišel do velike in nenadejane točke.

V skupini C sta favorita z odliko opravila svoje delo. Benfica je doma z 2:0 premagala Anderlecht, PSG pa je po zaostanku z 0:1 prestavil v višjo prestavo in s 4:1 v Pireju ugnal Olympiacos. Junak Parižanov je bil Thiago Motta, ki je dosegel drugi in tretji gol svojega moštva, obakrat pa mu je podal Eqequiel Lavezzi. Prvi gol na tekmi je po podaji Zlatana Ibrahimovića dosegel Edinson Cavani, kar je njegov prvi gol v ligi prvakov za PSG.

Branilec naslova, münchenski Bayern, je gostil CSKA in ga nadigral ter po golih Davida Alabe, Maria Mandžukića in Arjena Robbna premagal s 3:0. Tudi drugi favorit skupine D, Manchester City, je bil uspešen z enakim izidom, a se je v Plznu nekoliko dlje mučil s češkim prvakom, saj je vse tri gole dosegel v drugem polčasu, zadeli so Edin Džeko, Yaya Toure in Sergio Agüero.

Manchester United – Bayer L. 4:2 (1:0)

Rooney 22., 70., van Persie 59., Valencia 79.; Rolfes 54., Toprak 88.

Real Sociedad – Šahtar D. 0:2 (0:0)