Chelsea je prvo tekmo v Parizu izgubil z 1:3, zato je bil načrt Joseja Mourinha in njegovih varovancev na povratni tekmi jasen. Nikakor niso smeli prejeti zadetka, doseči pa so morali dva. In na koncu so zmagali ravno s tako želenih 2:0, strelca za Londončane sta bila Schürrle in Ba, slednji je za erupcijo veselja na Stamford Bridgu poskrbel v 87. minuti. PSG je imel predvsem v drugem polčasu nekaj priložnosti, na koncu pa je bil za neučinkovitost kaznovan.

Nepričakovano vroče pa je bilo tudi v Dortmundu, kjer je pri Borussii gostoval Real. Kraljevi klub je s prve tekme namreč prinesel ogromno prednost s 3:0, a je po dveh golih Reusa v prvem polčasu Borussia začutila svojo priložnost za izjemen preobrat in na krilih glasnih navijačev močno pritisnila proti vratom Reala, Madridčani pa so bili kar nekajkrat na robu prepada, saj je tretji gol domačih v drugem polčasu visel v zraku. Na koncu je ostalo pri 2:0 in navijači Reala so si lahko oddahnili.

Dodajmo še to, da je tekmo sodil slovenski sodnik Damir Skomina, ki je imel precej dela, v prvem polčasu pa je pri izidu 0:0 dosodil tudi enajstmetrovko za goste, ki pa jo je Di Maria zapravil, toda to ni drago stalo njegovega moštva.

Jutri sta na sporedu še preostali povratni četrtfinalni tekmi. V Münchnu bo Bayern gostil Manchester United, v Madridu pa se obeta vroč španski obračun med Atleticom in Barcelono-

Chelsea – PSG 2:0 (skupen izid - 3:3, napreduje Chelsea)

Strelec: Schürrle 32., Ba 87.

Postavi:

Chelsea: Cech, Terry, Cahill, Ivanović, Azpilicueta, David Luiz, Lampard (Ba/66.), Willian, Hazard (Schürrle/18.), Oscar (Torres/81.), Eto'o

PSG: Sirigu, Jallet, Alex, Maxwell, Thiago Silva, Matuidi, Motta, Verratti (Cabaye/55.), Lucas (Marquinhos/84.), Cavani, Lavezzi (Pastore 73.)

Borussia D. - Real Madrid 2:0 (2:0) (skupen izid – 2:3)