Le tri minute nezbranosti mehiških nogometašev so zadostovale, da je Chelsea mirno pripeljal do konca in zasluženo slavil. prvi zadetek na srečanju je bil dosežen po lepo izpeljani akciji Brazilca Oscarja in Ashleyja Colea, žogo pa je v mrežo v 17. minuti pospravil Španec Juan Mata.

Vodstvo so Angleži nato povišali že v prvi minuti drugega polčasa, ko se je med strelce vpisal Fernando Torres, le dve minuti kasneje pa je okroglo usnje v lastno mrežo za vodstvo Chelseaja s 3:0 pospravil Darvin Chavez. Končni izid je v prvi minuti sodniškega podaljška postavil Aldo de Nigris.

V finalu se bosta tako pričakovano udarila evropski in južnoameriški prvak, tekma pa bo odigrana v nedeljo. Na isti dan se bosta za tretje mesto pomerila tudi Al-Ahly in Monterrey.