Zadnji krog je postregel z razburljivim dogajanjem. Podprvaki iz Dortmunda, ki bodo z Bayernom čez teden dni igrali v finalu lige prvakov, so si privoščili domač poraz s Hoffenheimom, slednji se je na ta način preselil na 16. mesto in ni neposredno izpadel iz bundeslige, v dodatnih kvalifikacijah se bo meril s tretjo ekipo druge lige Kaiserslauternom.

Iz druge lige sta se v prvo neposredno uvrstila Hertha Berlin in Eintracht Braunschweig.

Bayern je tekmo v Mönchengladbachu sicer slabo začel, dobil tri gole v prvih desetih minutah, a so Bavarci sezono le končali v slogu in poskrbeli za preobrat ter za končnih 4:3. Ob predčasnem slavju je Bayern poskrbel še za nekaj rekordov v zgodovini nemškega nogometa: na poti do 23. naslova so si Bavarci najhitreje doslej, že po 28. krogu, zagotovili končno zmago; z 29 zmagami so jih dosegli največ v sezoni, na 21 niso prejeli nobenega zadetka, zmagali so na 15 gostovanjih, doživeli le en poraz, zbrali največ točk doslej (91), imeli največjo razliko do drugouvrščenega (25) in s 14 zmagami poskrbeli še za najdaljši niz zmag. Le en rekord jim je za las ušel, z 98 goli v sezoni so za tri zaostali za lastno znamko iz sezone 1970/71, ki je še zdaj edina v nemški bundesligi z več kot 100 doseženimi goli kakšne od ekip.