Kljub prepričljivi zmagi aktualnih svetovnih in evropskih prvakov, ki so Urugvaj nadigrali predvsem v prvem polčasu, ko so imeli žogo v posesti kar 78 odstotkov časa, pa selektor Španije Vicente Del Bosque ni bil najbolj zadovoljen s predstavo svojih nogometašev.

»Na igrišču smo prevladovali skozi celotno srečanje. Izjema je bil le prejeti gol. Ob koncu 90 minut smo bili srečni, da smo slišali sodniško piščalko. Morali bi dati več golov, vendar smo bili morda preutrujeni. Verjetno je na igralce vplivalo tudi vodstvo z 2:0, naš ritem je padel, zaradi česar smo na koncu trpeli,« je srečanje ocenil španski selektor in svojim izbrancem vseeno namenil nekaj pohval. „«Skoraj vse smo počeli dobro. Uspešno smo se branili, prihajali do žog, tekmecu pa nismo dopustili, da so razvili svojo igro.«

Da je bila zmaga Španije zaslužena, se je strinjal tudi Del Bosquejev stanovski kolega na kopi Urugvaja Oscar Tabarez. »Zaslužili so si zmago. Vsilili so svoj način igre, še posebej v prvem polčasu, ko nismo prihajali do posesti, ko bi morali. Svojo čast smo rešili v drugem polčasu, ko je bila igra nekoliko bolj izenačena, a je bila Španija vseeno superiorna.«