Real je nepričakovano zlahka prišel do finala, saj je povedel že v 16. minuti, ko je po podaji iz kota zadel Sergio Ramos. Španski branilec je le štiri minute kasneje z novim golom z glavo povišal na 2:0, delo pa je že v prvem polčasu s tretjim golom v 34. minuti končal Cristiano Ronaldo. Zaradi hitro prejetih golov se je načrt Bayerna, da se prebije v finale, podrl že kmalu in vrste Bavarcev je zajela velika nervoza, kar je bilo vidno ob praktično vsaki prekinitvi, ko so besno protestirali pri sodniku in se prepirali ter tudi prerivali z nogometaši Reala.

Ob eni takih zmed na igrišču pa se je v 44. minuti pripetil tudi manjši incident, ki je ušel sodnikom, a so ga zabeležile kamere. Franck Ribery je namreč v kazenskem prostoru branilcu Reala Danielu Carvajalu primazal klofuto, zaradi česar ga utegne doleteti tudi naknadna kazen s strani disciplinske komisije Uefe.