Kolumbijci so sicer pred domačimi gledalci z 2:0 odpravili Peru. Radamel Falcao je v 12. minuti zadel enajstmetrovko, zmago je potrdil Teofilo Gutierrez v 45. minuti.

V Ekvadorju sta se domača in argentinska vrsta razšli z 1:1. Goste je v neugodnem Quitu v vodstvo z bele točke popeljal Sergio Aguero, že v 17. minuti pa je izenačil Alejandro Castillo. V 88. minuti je bil pri Argentini izključen Javier Macherano, ker je brcnil uradno osebo. "Bilo bi lepo zmagati, ampak glede na okoliščine je tudi točka v redu," je po tekmi povedal Aguero.

Venezuela je doma pokleknila pred Urugvajem z 0:1, edini gol je zabil Edinson Cavani v 28. minuti. Čilenci pa so s 3:1 odpravili Bolivijo, za zmagovalce so zadeli Eduardo Vargas (16.), Alexis Sanchez (17.). in Arturo Vidal (90.).

Armenci sredi Köbenhavna ponižali Dance

Kvalifikacijske tekme za mundial v Braziliji so se sinoči igrale tudi v Evropi. Za prvovrstno presenečenje so poskrbeli Armenci, ki so v Köbenhavnu s kar 4:0 ponižali dansko izbrano vrsto. Za vodstvo gostov je že v 27. sekundi poskrbel napadalec moskovskega Spartaka Jura Movsisjan, po napaki branilca Simona Kjaera pa se je še drugič med strelce vpisal v 59. minuti. Preostala dva zadetka za Armenijo sta dosegla še Aras Özbiliz v 19. in Henrikh Mkhitarjan v 82. minuti.

Danci so se z blamažo pred domačimi gledalci pošteno oddaljili od nastopa v Južni Ameriki. V Skupini B so po šestih tekmah osvojila vsega šest točk, kolikor jih ima tudi Armenija, in zaseda predzadnje mesto. Vodi Italija s 14 točkami, druga pa je Bolgarija s štirimi točkami manj.

Za zmago se je morala v Solni pošteno potruditi Švedska, ki je doma gostila Ferske otoke in vpisala zmago z 2:0. Oba gola za Švede je dosegel njihov najboljši nogometaš in kapetan Zlatan Ibrahimović (35., 82/11m). Visokorasli napadalec je za reprezentanco na 90 tekmah vpisal že 41 golov.

V skupini C je sicer nadvse zanimivo, saj imajo Švedska, Avstrija in Irska po 11 točk. Na prvem mestu s petimi točkami več je še neporažena Nemčija.

Na nogometni zelenici so se potili tudi Finci, ki so na gostovanju pri Belorusiji iztržili remi. Skandinavce je v vodstvo v 24. minuti popeljal Teemu Pukki, izenačujoči gol pa je v 84. minuti zabil Dmitrij Verkhovtsov.

Tako Finska kot Gruzija imata v močni skupini I le malo možnosti za uvrstitev na svetovno prvenstvo. Z 11 točkami namreč vodijo svetovni prvaki Španci, le točko manj pa so osvojili Francozi. Tretjeuvrščeni Finci jih imajo šest, Gruzijci pa štiri.

Zmaga Špancev, Italijani le neodločeno s Haitijem

Nogometaši so v torek ob kvalifikacijskih tekmah za svetovno prvenstvo 2014 odigrali tudi nekaj prijateljskih srečanj. V New Yorku je svetovna in evropska prvakinja Španija z 2:0 odpravila Irsko. Pred 39.368 gledalci sta zadela Roberto Soldado (68.) in Juan Mata (88.).

V Rio de Janeiru pa sta se pomerila evropska podprvakinja Italija in Haiti. Italijani na zadnji preizkušnji pred začetkom pokala konfederacij niso navdušili in izvlekli le neodločen izid 2:2. Za Italijane sta zadela Juventusova igralca Emanuele Giaccherini (1.) in Claudio Marchisio (72.). Haiti je do golov prišel v 85. minuti, ko je Saurel zadel najstrožjo kazen, in 90., ko je bil uspešen še Maurice.

Nizozemci so z goloma Robina van Presieja in Wesleyja Sneijderja ugnala Kitajsko, Katar in Severna Koreja sta se razšla brez zmagovalca (0:0), prav tako Estonija in Kirgizistan (1:1).