Strasti med nogometaši severnoafriških sosed so se začele močno ogrevati, ko so Alžirci z golom Soudanija v 88. minuti povedli z 1:0, kar je bil na koncu tudi končni izid, poraz pa je bil boleč predvsem za Libijce, ki jih na povratni tekmi čaka izjemno težka naloga, če želijo nastopiti na afriškem prvenstvu.

Libijci so sicer v sodnikovem podaljšku na vse načine poskušali priti vsaj do izenačenja, a jim to v petih dodatnih minutah ni uspelo. Takoj po zadnjem sodnikovem žvižgu so se na kopi gostov začeli veseliti sladke zmage, a to veselje ni trajalo dolgo, kajti na igrišču se je zaiskrilo med številnimi nogometaši. Prišlo je tudi do fizičnega obračunavanja, najbolj pa se je “izkazal“ Alžirec Slimani, ki je s karate udarcem v hrbet brcnil Libijca El Mughrabija.

Povratni dvoboj je na sporedu v sredo in verjetno se alžirski organizatorji tekme upravičeno sprašujejo, kako preprečiti podoben scenarij.