Srečanje angleških velikanov je upravičilo visoka pričakovanja, saj so gledalci poleg številnih priložnosti na obeh straneh lahko videli tudi pet zadetkov.

Tekma se je sicer razživela šele v zadnjih minutah prvega polčasa, ko je v 40. minuti Londončane v vodstvo popeljal Fernando Torres, le dve minuti kasneje pa je moral igrišče zaradi grobega prekrška nad Aleksandrom Kolarovom zapustiti njegov soigralec Branislav Ivanović.

Z igralcem več na igrišču je City v nadaljevanju uspel tekmo spreobrniti sebi v korist, saj je v 53. minuti prek Yaye Toureja uspel izenačiti, šest minut kasneje pa jih je v vodstvo popeljal Carlos Tevez. Na 3:1 je v 65. minuti po podaji Kolarova povišal Samir Nasri, končni rezultat 3:2 pa je deset minut pred koncem srečanja postavil Ryan Bertrand.

City je to lovoriko osvojil prvič po letu 1972.