Za Chelsea so večji del tekme igrali vsi člani prve enajsterice z izjemo vratarja Petra Čecha, medtem ko sta v ekipi ameriških nogometnih zvezdnikov nastopila tuedi  Thierry Henry in David Beckham, ki pa se tokrat nista vpisala med strelce.

Prvi gol na srečanju je dosegla domača ekipa, v vodstvo pa jo je v 21. minuti popeljal napadalec San Joseja Chris Wondolowki. Londončani so odgovorili 11 minut kasneje, ko je po podaji iz kota zadel John Terry, v vodstvo pa jih je v 58. minuti popeljal Frank Lampard.

Za izenačenje na 2:2 in četrti gol na srečanju je poskrbel Chris Pontius, zmago pa je najboljšim igralcem lige MLS v prvi minuti sodnikovega podaljška zagotovil Eddie Johnson.

Angleži bodo svojo ameriško turnejo zaključili v soboto, ko se bodo v Miamiju pomerili z AC Milanom.