Najboljši strelec v zgodovini Arsenala, ki je za topničarje nazadnje igral letos med zimskim premorom v ZDA in je na sedmih tekmah dosegel tri zadetke, je tokrat proti ekipi Colorado Rapids prvič zadel že v tretji minuti. Le štiri minute kasneje je z asistenco omogočil drugi zadetek Red Bulla, ko je zadel Kenny Cooper. Zgodba se je ponovila še v drugem polčasu, ko je najprej v 54. minuti zadel Henry, v sodniškem podaljšku tekme pa je končnih 4:1 postavil Cooper. Gostje so uspeli častni zadetek doseči v 77. minuti, ko je bila tekma že odločena.

New York je tako po dveh porazih prvič v novi sezoni zmagal, Henry pa se je veselil tudi prvih dveh zadetkov na svojem računu. Legenda Arsenala pa je znova pokazal, da ostaja povezan z angleškim nogometom tudi na drugi strani Atlantika. Kapetan New Yorka je imel tokrat na kapetanskem traku napis Fabrice Muamba, ime njegovega nekdanjega soigralca pri Arsenalu, ki je pred dobrim tednom dni med tekmo FA pokala proti Tottenhamu obležal na zelenici. Muamba še vedno okreva v bolnišnici, njegova nogometna prihodnost pa ostaja pod vprašajem.