Argentina je sinoči v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo gostovala v Kolumbiji, kjer je ob koncu tekme prišla do težko prigarane zmage z 2:1, saj so gostitelji po prvem polčasu vodili z 1:0.

V drugem delu igre je najprej v 61 minuti Messi izid izenačil, zmago pa je v 85. minuti Argentincem prinesel Sergio Agüero.

Najboljši igralec današnje dobe pa si bo tekmo poleg zadetka in zmage zapomnil še po neljubem, bolečem dogodku v 68. minuti. Med samostojno akcijo je takrat Messija z ne najbolj nežnim prekrškom na tla podrl Gustavo Bolivar, takoj zatem pa ga je še Abel Enrique Tapias Aguilar iz neposredne bližine z žogo močno zadel v glavo. Messi se je prijel za obraz in za nekaj sekund obležal na tleh, Kolumbijca pa sta jo odnesla celo brez rumenega kartona.