Phoenix je tekmo v svoj prid odločil že v drugi četrtini, ko je prednost gostiteljev narasla na 10 točk in več, usoda gostov pa je bila zapečatena v začetku drugega dela, ko so gostitelji prednost 62:49 povišali na 72:51. Pri zmagovalcih je bil s 23 točkami najbolj učinkovit Gerald Green, le eno manj od Dragića pa je dosegel Morris Markieff. Pri poražencih iz Indianapolisa je s 26 točkami izstopal Paul George.

Phoenix se je z zmago še utrdil na osmem mestu na zahodu in ima pred zasledovalci že pomembne štiri tekme prednosti. Tokrat je bila zmaga še slajša, saj so ugnali vodilno ekipo lige, ki je pred tem nanizala pet zmag zapored. "Tako bi morali igrati na vsaki tekmi. Tudi na tistih proti ekipam z dna lestvice," je bil po 24. zmagi v sezoni vidno zadovoljen Dragić.

V New Yorku je Evan Turner za Philadelphio dosegel kar 34 točk in 11 skokov, med Udrihovimi soigralci je bil z 28 točkami najboljši Carmelo Anthony. Še dve minuti pred koncem so gostje vodili le s 102:100, a so imeli v končnici mirnejše živce in tik pred koncem vodili že s 110:103, Anthony pa je s trojko sekundo pred koncem poraz malo znižal.

Vnovič je blestel vodilni strelec lige Kevin Durant, ki je v derbiju večera k zmagi Oklahoma Cityja pri San Antoniu s 111:105 dosegel kar 36 točk. Vodilna ekipa zahoda se je s 33. zmago izenačila tudi z vodilno ekipo lige in vzhoda Indiano, San Antonio zaostaja za zmago.

Svojo prvo zmago v letu 2014 je vpisal tudi Milwaukee, ki je bil s 104:101 boljši od Detroita. Dallas je brez 35-letnega Dirka Nowitzkega izgubil v Torontu s 85:93.

Ostali izidi: Washington Wizards - Boston Celtics 111:113 (podaljšek), Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 87:98, Charlotte Bobcats - Los Angeles Clippers 95:91, Orlando Magic - Atlanta Hawks 109:112 in Houston Rockets - Sacramento Kings 119:98.