Za manjši incident je v zadnji četrtini poskrbel srbski reprezentant in član moskovskega CSKA Miloš Teodosić. Organizatorju igre so živci popustili le štiri minute pred koncem srečanja, ko je Italija prepričljivo vodila z 71:60.

Teodosića je očitno močno zmotila ena izmed sodniških odločitev, svoje nestrinjanje pa je izkazal tako, da je sodniku v obraz zabrisal žogo. Za razliko od Teodosića so se sodniki odzvali bistveno bolj zrelo ter umirjeno in ga zaradi nešportne poteze niso izključili. Kljub temu pa 27-letnik prav dolgo ni ostal v igri, saj je zaradi poškodbe gležnja še pred koncem tekme odšepal s parketa.

Tekma se je sicer končala z zmago naših zahodnih sosedov, ki so slavili 80:71 (22:11, 15:24, 12:17, 31:19).