Veseli december se z bližajočim se novim letom bliža vrhuncu, a v taborih slovenskih predstavnikov v ligi ABA ni ne duha ne sluha o prešernem vzdušju. Krka je proti Partizanu namreč zabeležila še osmi poraz v zadnjih devetih tekmah, Olimpija pa proti Cedeviti tretjega zapored.

V dvorani Leona Štuklja je Krka pokazala povsem drugačen obraz kot med tednom proti Cedeviti, ki je košarkarje trenerja Aleksandra Džikića odpihnila s parketa. A to vseeno ni bilo dovolj, da bi Novomeščani ogrozili zmago Beograjčanov. Ti so z izjemo uvodnih minut ves čas v rokah držali prednost in po potrebi znali pritisniti na plin. Ko so se gostitelji na koncu nevarno približali in je Džikić ob minuti odmora poudarjal, da obračun še ni odločen, so se prehitro zanašali na mete za tri točke, ki jim niso prinesli uspeha. Srbski strokovnjak je po porazu poudaril še naivne napake v obrambi in razkril, kdo jih je še posebej presenetil. »Tepićeva vloga v Partizanu je drugačna, saj navadno ne dosega toliko točk. Na to nismo bili pripravljeni.«

Slabo napadalno formo še naprej kaže Olimpija. Košarkarji trenerja Aleša Pipana so imeli v Zagrebu lepo priložnost, da še drugič v sezoni premagajo Cedevito, a so bili povsem nerazpoloženi pri metih za tri točke. Od 28 poizkusov so jih zadeli samo štiri, kar je bilo premalo za presenečenje proti evroligaški ekipi. A podobno slabi so bili izza črte 6,75 metra tudi gostitelji, ki so igrali brez enega ključnih mož Nemanje Gordića. Pipan tokrat v začetno peterko ni uvrstil Hrista Nikolova in Klemna Prepeliča, a v svoji nameri ni uspel. Igralca to namreč ni prebudilo. Nikolov v desetih minutah sploh ni vrgel na koš in vse bolj tone v povprečnost, medtem ko je Prepelič sicer dosegel enajst točk, a s pogostimi meti meter ali dva za črto treh točk nikakor ne koristi svojemu moštvu. Zanimivo, da je Pipan po tekmi govoril o izkušnjah nasprotnika, ki pa ima povprečno skoraj identično staro moštvo kot Olimpija.

Ostali izidi: Crvena zvezda – Cibona 80:64 (22:18, 43:36, 57:52), Zadar – MZT Skopje 74:69 (27:12, 44:30, 59:51), Budućnost – Igokea 87:72 (26:9, 46:34, 66:52, Reynolds 19; Jones 15), Mega Leks – Levski Sofija 89:68 (24:15, 44:37, 70:52, Krstić 20; Ivanov 20), danes ob 20.30: Metalac – Szolnoki Olaj, vrstni red: Crvena zvezda 15-0, Budućnost 12-3, Cedevita 11-4, Olimpija, Partizan in Cibona po 8-7, Mega Leks in Zadar po 7-8, Krka 6-9, Szolnoki Olaj 6-8, Igokea in MZT Skopje po 5-10, Metalac 5-9, Levski Sofija 1-14.