Košarkarji Krke so v petem krogu jadranskega tekmovanja zabeležili še četrto zmago in tako ostajajo pri vrhu lestvice, vodita še edini neporaženi ekipi Budućnost in Crvena zvezda.

Novomeščani so večji del naloge opravili že v prvem polčasu, ko so s čvrsto obrambo tekmeca zadržali pri skromnem učinku, hkrati pa z raznovrstno igro v napadu dosegli 43 točk in na odmor so odšli s prednostjo 12 točk. Delo so dokončali v tretji četrtini - dobili so jo z 21:12, tako da je bilo zadnjih deset minut zgolj formalnih, saj je bila prednost že večja od 20 točk.

Pri Krki je kar pet igralcev doseglo več kot 10 točk. Erjon Kastrati in Nebojša Joksimović sta ob metu iz igre 5:7 in 6:7 dosegla po 15 točk, 14 točk in sedem skokov je zbral Chris Booker , po enajst pa sta jih prispevala Malcolm Armstead, ki je imel še sedem podaj, ter Mirko Mulalić (5 podaj, trojke 3:6).

Krka bo v šestem krogu 1. novembra gostovala v Sofiji, naslednja domača tekma pa jo čaka 9. novembra proti Ciboni.