Drugi dan zaključnih bojev v dvorani Tabor je Krka premagala Rogaško s 76:61 (18:19, 37:35, 56:49), Hopsi s Polzele pa so bili boljši od Grosupljega s 87:82 (24:19, 42:42, 63:60).

V prvem današnjem četrtfinalu se je Krka, državni prvak zadnjih štirih let, pomerila z Rogaško. Novomeščani v svojih vitrinah še nimajo pokalne lovorike, zato so na turnirju v Mariboru prav gotovo zelo motivirani, da jo v soboto prvič osvojijo.

A Novomeščani so na četrtfinalni tekmi z Rogaško naleteli na razpoloženega tekmeca, ki jim dolgo ni pustil dihati. Prvo četrtino je Rogaška dobila z 19:18, na odmor pa je Krka odšla z dvema točkama prednosti (37:35). V tretji četrtini so se favorizirani Dolenjci nekoliko odlepili od nasprotnika, a Rogaška se ni predala in 6 minut pred koncem je bil izid »le« 59:55 za Krko.

Nato pa so varovanci Aleksandra Džikića le prestavili v višjo prestavo in tekmo z delnim izidom 17:6 odločili v svojo korist (76:61).

Najboljši strelec in igralec tekme je bil Sani Bečirović, ki je za zmagovalce dosegel 17 točk, ob tem pa imel tudi 5 skokov in 2 podaji, 13 točk pa so za Krko dosegli Chris Booker, Jasmin Hukić in Jaka Klobučar. Pri Rogaški je bil najboljši Jozo Brkić, ki je v svojo statistiko vpisal 14 točk in 8 skokov.

Pokal Spar v živo

Hopsi zadnji polfinalisti pokala Spar

* Dvorana Tabor, gledalcev 300, sodniki: Krejić (Kranj), E. Javor (Ljubljana), Rener (Koper).

* Hopsi Polzela: Udrih 12 (1:4), Jagodnik 14 (3:3), Wangmene 9 (5:6), Vašl 6, Godler 2, Vujasinović 25 (2:2), Robertson 15 (2:4), Gabriel 4 (0:1).

* Grosuplje: Erčulj 5 (3:4), Krubally 4, Grubelič 7 (2:2), Julević 13, Krušič 7 (3:4), Williams 23 (1:2), Jerman 8, Burrage 15 (2:4).

* Prosti meti: Hopsi Polzela 13:20, Grosuplje 11:16.

* Met za tri točke: Hopsi Polzela 10:21 (Vujasinović 5, Vašl 2, Udrih, Jagodnik, Robertson), Grosuplje 9:24 (Burrage 3, Julević 3, Williams 2, Grubelič).

* Osebne napake: Hopsi Polzela 21, Grosuplje 21.

* Pet osebnih: Gabriel (32.).

Znana sta polfinala para zaključnega turnirja pokala Spar. V petek ob 17.45 se bosta v Mariboru najprej pomerila Uniona Olimpija ter Helios, ob 20.30 pa Krka in Hopsi Polzela.

Drugi dan zaključnih bojev v dvorani Tabor je Krka premagala Rogaško s 76:61, Hopsi s Polzele pa so bili boljši od Grosupljega s 87:82. Ljubljančani in Domžalčani so si polfinale zagotovili že v sredo. Prvi so visoko ugnali Šenčur, Helios pa je bil uspešnejši od LTH Castingsa.

Zadnji četrtfinale zaključnega turnirja je bil od vseh najbolj zanimiv in negotov. Grosuplje je v ligi Telemach dvakrat premagalo Hopse in tudi tokrat ni bilo daleč od uspeha. Polzeljani so šele v zadnjih petih minutah po zaslugi Danijela Vujasinovića, ki je v zadnji četrtini dosegel 11 od svojih 25 točk, prišli do prednosti (80:72), ki jim je omogočila pot do zmage.

Poleg Vujasinovića (trojke 5:10, 5 skokov, 5 podaj) je 15 točk za Hopse dosegel še Hugh Robertson, 14 jih je dodal Goran Jagodnik, 12 pa Samo Udrih. Pri Grosupeljčanih je izstopal Anthony Williams s 23 točkami.