Varovanci Zmaga Sagadina so večino tekme narekovali ritem igre. Prvo četrtino so dobili po zaslugi 14 točk Earla Gaya, na odmor pa so odšli s sedmimi točkami naskoka, čeprav je bil rezultat še v 19. minuti zgolj 40:42. S čvrsto obrambo je Helios nadaljeval tudi v drugem polčasu ter po delnem izidu 12:0 v prej omenjenih šestih minutah in pol prišel do vodstva 54:40.

Četudi se je Elektra v 36. minuti približala na 57:65, pa zmage gostov ni ogrozila, saj je imel tekmec dovolj razpoloženih košarkarjev. Ob Gayu še Klemna Prepeliča, ki je dosegel 22 točk (trojke 7:9, 6 podaj), od tega 19 v zadnjih treh četrtinah, ter Dražena Bubniča in Draga Pašalića, ki sta zbrala vsak po 11 točk. Pri Elektri je Salih Nuhanović vknjižil 19 točk, tri manj je imel Sanel Bajramlić, 15 pa Mensud Julević.

Helios bo naslednjo tekmo igral v nedeljo, 1. aprila, doma proti Unionu Olimpiji, Elektra pa bo po dveh domačih tekmah (Union Olimpija) v soboto gostovala pri državnih prvakih v Novem mestu.