Po kar izenačeni prvi četrtini, v končnici katere pa so Domžalčani pokazali namero po "odcepitvi" in povedli za šest točk, je Helios še bolj blestel v začetku drugih desetih minut, ko je trikrat pobegnil za devet točk. Toda favorizirani gosti so še pred koncem polčasa poskrbeli za priključek. Z delnim izidom 8:0 so dve minuti pred glavnim odmorom izenačili na 33:33 s prostima metoma Marka Čakarevića, Miroslav Raduljica, ki je v prvem delu dosegel kar 19 točk, pa je nato prav tako s črte prostih metov Partizan popeljal v vodstvo, ki je le nekaj trenutkov pozneje znašalo tudi že šest točk.

V tretji četrtini se je tehtnica začela še bolj nagibati na Partizanovo stran, saj so Beograjčani povedli tudi že za 11 točk (48:37), toda borbeni domačini še niso položili orožja. V zadnjih deset minut so krenili z dosegljivimi petimi točkami minusa, dve minuti in pol pred koncem tekme pa so po košu Dražena Bubnića znova povedli (62:61). Toda Pašalić in Sandi Čebular sta v naslednjih dveh napadih zgrešila svoja meta, kar so na drugi strani Beograjčani kaznovali, spet obrnili izid v svojo korist in na koncu dosegli na videz zanesljivo zmago.

Helios bo v 16. krogu v soboto gostil Hemofarm.