Košarkarji Heliosa so v Zagrebu doživeli sedmi poraz v ligi ABA, tako da še naprej ostajajo na dnu razpredelnice. Proti zasedbi Zagreba, ki je v zadnjem času ujela zmagovalni ritem tako v jadranski ligi kot elitni evroligi, so bili varovanci trenerja Zmaga Sagadina brez možnosti za presenečenje.

Zagrebčani so vodili od prve do zadnje minute. Tekmo so odprli s 7:0 in si že do konca prve četrtine priigrali dvomestno prednost. To razliko so Domžalčani držali ves prvi del, v nadaljevanju pa so domači znova pohodili plin in hitro rešili vse dvome o zmagovalcu. V 24. minuti je bil rezultat že 45:26.

V vrstah Heliosa sta dvomestno število točk dosegla le Drago Pašalić (11) in Blaž Črešnar (10), pri Zagrebu pa sta največ točk dosegla Mario Kasun (20) ter Sean Gregory May (14). Sašo Ožbolt jih je prispeval šest ob metu 2:4 iz igre.

Helios v naslednjem krogu čaka slovenski derbi z Zlatorogom. Tekma bo v soboto, 26. novembra, ob 16. uri v dvorani Komunalnega centra v Domžalah.