V zadnji minuti tekme je Krka po nizu točk Zorana Dragića prišla vsega na tri točke zaostanka, popoln preobrat pa je s črte prostih metov preprečil Bojan Krstović.

Izenačenih je bilo le nekaj uvodnih minut, nato pa je Budućnost z delnim izidom 9:0 v pičli minuti pobegnila na visokih trinajst točk prednosti. Razlika je sredi tretje četrtine poskočila na 57:41, pred zadnjimi desetimi minutami pa je imela Budućnost še vedno lepo zalogo. Počasi in vztrajno so se slovenski prvaki bližali, vendar jim na manj kot na 82:79 ni uspelo priti.

Novomeščane v prihodnjih treh krogih lige ABA čakajo trije zahtevni tekmeci, hkrati pa bodo sredi meseca pričeli z nastopi v evropskem pokalu. V sedmem krogu jadranskega tekmovanja bo v dvorani Leona Štuklja veliki slovenski derbi z Unionom Olimpijo (nato Krko čaka še gostovanje pri Cedeviti in domača tekma s Crveno zvezdo), evropsko sezono pa bodo odprli doma proti Lietuvos Rytas, ki jo vodi njihov bivši trener Aleksandar Džikić.