Zeleno-beli so se na Moravskem zbudili šele v zadnjih minutah, ko sta bila v razmaku 23 sekund uspešna Igor Cvetek in Ken Ograjenšek. Slednji je dosegel premierni zadetek v sezoni, kar pa ni prav dosti pomagalo. V prvi in drugi tretjini so gostitelji kronali premoč v polju, ko so bili bolj razpoloženi za igro in nevarnejši. Kuhn je sploh v zadnjih minutah drugega dela, ko je Znojmo povedel s 3:0, preprečil katastrofo. Čehi so v zadnjo tretjino krenili bolj umirjeno, a vseeno povedli s 4:0, s čimer so dokončno odločili zmagovalca.

Jutri bodo Ljubljančani v Tivoliju gostili Innsbruck, ki je sinoči visoko slavil na Madžarskem. Še bolj odmeva suverena zmaga Medveščaka v Salzburgu. Rdeči biki v tej sezoni nikakor ne najdejo forme, zato se stolček trese izkušenemu kanadskemu trenerju Pierru Pageju.

EBEL, 24. krog: Znojmo – Telemach Olimpija 4:2 (1:0, 2:0, 1:2, gledalcev 2100; 1:0 Planek 20, 2:0 Havlik 32, 3:0 Bartos 35, 4:0 Jarušek 47, 4:1 Cvetek 57, 4:2 Ograjenšek 57), Alba Volan – Innsbruck 2:5 (0:2, 0:1, 2:2), Salzburg – Medveščak 2:6 (1:2, 0:1, 1:3), Dornbirn – Beljak 2:2 v podaljšku (0:0, 1:1, 1:1, 0:0), Dunaj – Gradec 3:4 v podaljšku (2:0, 0:0, 1:2, 0:1), KAC – Linz 2:1 po kazenskih strelih (0:0, 1:1, 0:0, 0:0), vrstni red: Medveščak 37, Dunaj 36, Beljak 31, Gradec 30, Znojmo in Linz po 29, Alba Volan in KAC po 28, Telemach Olimpija 22, Salzburg 20, Dornbirn 17, Innsbruck 8. Pari prihodnjega kroga, jutri ob 17.30: Telemach Olimpija – Innsbruck, Znojmo – KAC, Linz – Medveščak, Alba Volan – Beljak, Dunaj – Dornbirn, Gradec – Salzburg. mag