Ekipi igrata na štiri zmage, tretja tekma pa bo v noči na torek po slovenskem času v Bostonu.

Tri dni po porazu s 3:4, ki se je primeril po treh podaljških in pravem maratonu, so igralci Bostona pred 22.154 gledalci prišli do prve zmage v letošnjem finalu. Hokejisti Chicaga so sicer prevladovali v začetku dvoboja in premoč kronali z zadetkom Patricka Sharpa v 12. minuti. V drugi tretjini pa so nepričakovano popustili, igro so pričeli narekovali gostje, ki so izenačili v 35. minuti, ko je zadel Chris Kelly.

Boston nekaj priložnosti za zmago v zadnji tretjini ni izkoristil, ker se je razigral vratar domačih Corey Crawford, ki je zbral skupaj 26 obramb, vendar pa je moral po plošček v mrežo v podaljšku. V njem je ostal Tuukka Rask v vratih gostov nepremagan. Skupaj je imel Finec 33 obramb, od tega kar 18 zgolj v uvodni tretjini.

"V prvi tretjini nas praktično ni bilo na ledu. Tekmeci so povsem nadzorovali potek igre in so nas povsem nadigrali. Na srečo smo se v nadaljevanju zbrali, zaigrali precej bolje in na koncu prišli do pomembne zmage," je dejal trener gostov Claude Julien.