Letošnje sporočilo parade ponosa je po besedah Hudejeve usmerjeno v skupnost. "Hkrati pa sporoča, da smo lezbijke, geji, bi- in transseksualci tukaj, da se ne umikamo, da nas je vedno več, ki za svobodo ne potrebujemo dovoljenja, zahtevamo pa enakost za vse," je na četrtkovi novinarski konferenci dejala Hudejeva.

Tradicionalna povorka parade ponosa, ki predstavlja sklepno in osrednje dogajanje tedna, bo 14. junija v poznih popoldanskih urah krenila z Metelkove po drugih ljubljanskih ulicah do Trga francoske revolucije. Tam pripravljajo govore in koncert, sledila pa bo še zaključna zabava v ljubljanskih klubih.

Po besedah Simone Muršec iz društva so v letošnjem tednu pripravili številne delavnice, s katerimi želijo mobilizirati in motivirati mlade ter jim prisluhniti.

Poleg delavnic sicer v tednu parade ponosa pripravljajo kulturne prireditve, zabave in pogovorne večere. Otvoritvena zabava bo v soboto v Ljubljani. V sredo pa bo v Ljubljani tudi okrogla miza o perspektivah parade ponosa skozi čas in o razvoju gibanja, ki letos praznuje 30 let.

V Kopru med drugim v četrtek pripravljajo okroglo mizo Geji in lezbijke - iz varne zasebnosti v zobe politike. Na njej bodo razpravljali o razmerju med aktivizmom in politiko, torej temi, ki se je odprla pred volitvami v evropski parlament, na katerih sta nastopila dva javno deklarirana borca za pravice LGBT (lezbijske, geji, bi- in transseksualne osebe) oseb Tatjana Greif in Miha Istenič, je pojasnila Hudejeva.