Bratuškova je na prvomajskem shodu, s katerim so obeležili tudi 70. obletnico tamkajšnjega poboja 113 borcev IV. bataljona Cankarjeve brigade, poudarila, da je država na dobri poti, vse dokler zmore dovolj preudarnosti, da se tudi najtežjih kriz loteva z demokratičnimi metodami in državniško odgovornostjo.

»Brez spoštovanja prava ni čiste vesti«

Vodenja vlade ali države si drugače tudi ne zna predstavljati, je nadaljevala in dodala, da se državljanom, vse dokler imajo pravno državo in čisto vest, za prihodnost ni bati. Hkrati je menila, da za slovenski politični razred, ki ne skopari z besedami o blaginji, državi in državljanih, to ni samoumevno in pristavila, da bodo ljudje politike sodili po njihovih dejanjih.

Janković o tem, da PS ni razpadla: Kdor ni hotel biti v stranki, je šel ven

Sebe kot predsednico vlade pa je ocenila, da je imela vsak dan vodenja vlade v mislih tri obljube, ki jih je dala ob svoji prisegi - pravno državo, čisto vest in blaginjo državljanov. »Brez spoštovanja prava ni čiste vesti, do blaginje pa je včasih dolga, predolga pot,« je opozorila.

Šteje edino pošteno delo

Bratuškova se je v svojem govoru dotaknila tudi vrednot praznika dela in narodnoosvobodilnega boja. Povedala je, da danes, ko je sicer veliko stvari drugačnih, še vedno velja, da šteje edino pošteno delo in da se je za svobodo, neodvisnost in samostojnost treba boriti. Boriti se je treba tudi proti neenakopravnosti in izključevanju ter za Slovenijo solidarnosti in pravičnosti, je izpostavila predsednica.

Janković na Rožniku: Vlade ne rušim in ne razbijam koalicije

Po njenih besedah to pomeni tudi, da morajo delo dobiti tudi tisti, ki ga nimajo, od brezposelnih do prekerno zaposlenih, in da naj bo narodnoosvobodilni boj v svoji najplemenitejši razsežnosti oz. zavezniškem boju za svobodo večen opomin, kako le napredna zavezništva in solidarnost ustvarjajo boljše ljudi.

»Včasih treba oditi, da bi šli naprej močnejši«

V svojem govoru je povzela, da se je včasih treba ločiti, da bi razločili dobro od slabega. Da je včasih treba oditi, da bi šli naprej močnejši. Da se je Slovenija znala ločiti, da bi živela bolje in da je znala oditi, da bi živeli pravičneje.

Od Slovenije se je zato potrebno učiti. Zanjo je potrebno delati in se zanjo boriti, je med drugim povedala Bratuškova.

Po podatkih šentjernejskega župana Franca Hudoklina se je 70. srečanja na Javorovici udeležilo približno 8000 ljudi, med njimi nekaj več kot 330 pohodnikov in več predstavnikov tujih delegacij. Srečanja na Javorovici prirejajo od leta 1947.